הדבר הגדול הבא

הדבר הגדול הבא

מאת יפעת טרון, מגזין טיים-אאוט

לצד ההייטק והרפואה, ישראל נתפסת בעולם כמצטיינת בזכות האמנים שפרצו מתחומה ועושים חיל ברחבי הגלובוס. גלריה "פחות מאלף" מנגישה אמנות ישראלית מקורית ואיכותית של אמנים ישראלים ידועים לצד צעירים ומבטיחים שכבר עתה נחשבים לדבר הגדול הבא באמנות המקומית.

סצנת התרבות בתל-אביב, מעולם לא היתה חיה ודינמית יותר. היא נתפסת כאחת מבירות התרבות והאמנות המובילות בעולם ורבים, מקומיים ותיירים, נוהרים לשלל תערוכות איכותיות במוזיאונים ובגלריות ברחבי הארץ.

גלריה 'פחות מאלף' הממוקמת ברחוב אברבנל 60 בפלורנטין (אותו אזור שוקק ויצירתי בדרום העיר, הידוע גם כ"סוהו המקומי") מציגה קונספט ייחודי המנגיש אמנות מקורית ואיכותית במחירים אפשריים בהחלט. העיקרון הוא פשוט- היצירות בגלריה מתומחרות על ידי אוצריה במחירים נגישים של עד 1000$ ליצירה כשחלקן הלא מבוטל עולה אף פחות. בכך, גם אלה שנמנעו עד לא מזמן מלרכוש אמנות מקורית, איכותית ובועטת, יכולים עתה ליהנות מכך.

האמנים שעבודותיהם מוצגות בגלריה נבחרים בקפידה, על מנת ליצור תמהיל איכותי של טכניקות עבודה ואינטרפרטציות ייחודיות שבאות לידי ביטוי ביצירות עצמן. סיפוריהם האישיים של מרביתם משפיע על יצירתם והוא משתקף מעל פני השטח. לצד אמנים ותיקים וידועים ברחבי העולם (כדוגמת מנשה קדישמן, יאיר גרבוז ונוספים), ניתן למצוא עבודות של אמנים מקומיים, צעירים, חדשים ומבטיחים, מרביתם מתגלים בגלריה שמהווה עבורם קרש קפיצה משמעותי להמשך הקריירה המקצועית שלהם.

לדברי אלי אדרי מבעלי הגלריה "בשנים האחרונות מתפתחת בישראל מגמה עולמית של אמנות להמונים, שאינה פוסחת על ישראל.גלריות רבות, ירידים כמו צבע טרי התל-אביבי ו- LUMAS העולמי, מציגים אג'נדה זהה: להנגיש את האמנות האיכותית ביותר לציבור הרחב ביותר. עולם האמנות סיקרן וריתק מאז ומעולם אך במובנים רבים עבור רבים הוא מתעתע ולא מובן. כשמדובר באמנות מקורית, הצרכן אינו מבין כיצד נעשה התמחור, איך מתאימים אומנות לחלל, כיצד יודעים להעריך את טיב היצירה, ולאלה שחושבים קדימה- האם האמנות תניב בטווח הרחוק תשואה כלשהי".

לדבריו, "זאת בדיוק הסיבה שבחרנו לנתב את העבודות שמתקבלות לגלריה לא על פי הפופולריות של האמנים אלא על פי טיבן, איכותן והרלוונטיות שלהם מבחינת ערך מעשי. אנחנו מציגים עבודות של כ-150 אמנים, חלקם מוכרים וחלקם נמצאים ממש בראשית דרכם. מה שיפה לראות אצל הדור הצעיר הוא את ה"דרייב" וה"פאשן" שמשתקף בעבודותיהם. ככלל, ניכר שקם פה דור חדש של אמנים שנמצאים בשורה אחת עם יוצרים מובילים מרחבי העולם".

לכל עבודה בגלריה מוצמד תג מחיר בדרך נגישה ומסוגננת. בפועל, כשהיצירה נתלית על קיר הבית היא הופכת לסוג של FOCAL POINTשמעבר לאסתטיקה יש בה ערכים מוספים ומאחוריה סיפור מרתק ואמירה

Leave your comment